درباره سایت

بایگانی

نویسندگان

تصاویر برگزیده

آمار بازدید

  • بازدید کل:

  • بازدید امروز:

  • بازدید دیروز:

  • بازدید ماه قبل:

  • بازدید این ماه:

  • تعداد مطالب:

  • نویسندگان:

آبروریزی «آبریزی» در تونل توحید

اخبار شهرهای ایران و جهان

یکی از راه حل‌هایی که شهرداری‌ها برای معضل ترافیک در شهرهای بزرگ در سراسر دنیا اعمال می‌کنند، احداث پل‌های هوایی و تونل‌ها است. در تهران 3 تونل عظیم وجود دارد؛ احداث این تونل‌ها با هزینه های میلیاردی در ابعاد گسترده به عهده تیم‌های پیمانکاری است اما در سال‌های اخیر عدم توانایی در نگهداری پل و مهمتر از آن زیرساخت های ضعیف این تونل‌ها، برای شهروندان مشکلاتی را به بار آورده است.
 
به گزارش ابتکار، تونل «توحید» به عنوان یکی از همین پروژه ها مصداق بارز «اگر یک سوراخ را بگیرید از سوراخ دیگرش آب بیرون می‌زند» است. روز گذشته برای بار چندم آب به تونل نفوذ کرد. همزمان که کارگران از عایق ِ سوراخِ تونل توحید آب تخلیه می‌کردند، شوای شهر برای حل این معضل چندین ساله بار دیگر پیمانکار را مقصر دانست و نام او را در لیست سیاه قرار داد تا شاید مشکل حل شود!
 
ادامه مطلب

حق مخفی کاری در برابر مردم ندارید!!!

اخبار شهرهای ایران و جهان

 عصر ایران - مهدی چمران، رئیس شورای شهر در خصوص حقوق دریافتی خود گفته است: شورا شغل محسوب نمی شود، حق الجلسه دریافت می کنم به کسی نمی گویم چقدر دریافتی دارم، حتی به پدرم! 

این پاسخ عجیب در پاسخ خبرنگارانی داده شد که در پی افشای فیش های نجومی، از رئیس شورای شهر خواسته بودند میزان حقوقش را بگوید.

البته جناب چمران می تواند میزان حقوقش را به پدر مرحومش یا هر کدام از بستگان نگوید چرا که آنان طرف حساب ایشان نیستند اما وقتی کسی از بیت المال ایرانیان پول می گیرد، باید به صاحبان این بیت المال هم پاسخ دهد و دقیقاً بگوید که از خزانه مردم چقدر پول برمی دارد.  

این نگاه که "حتی به پدرم هم نمی گویم" ، ناخودآگاه از این نگرش نشأت می گیرد که بیت المال را مال پدر خود و ملک طلق خویش می دانند و الّا چنین جواب سر به هوایی داده نمی شد. 


چطور است که ایشان موقع رأی خواستن، هر چهار سال یک بار سراغ مردم می آید و رأیش به "مردم شریف" مرتبط  است ولی وقتی حرف از پول و حقوق است، به مردم مربوط نیست ولو این که از کیسه همین مردم پرداخت شود.

مهدی چمران باید بداند که هر چه دارد - از شهرت وجایگاه اجتماعی و ثروت - همه را مدیون این مردم است که قبل از هر چیزی به احترام برادر شهیدش او را راهی شورای شهر تهران کردند.
از این رو، او موظف به خضوع و سپاسگزاری در برابر مردم است نه این که وقتی رسانه ها - که نمایندگان افکار عمومی هستند- از او درباره حقوقش می پرسند، شانه بالا بیندازد و بگوید حتی به پدرم هم نمی گویم.

لذا اگر در انتخابات آتی، وقتی جناب چمران باز هم سراغ مردم بیاید و جوابی مشابه حرف خودش را از مردم بشنود، نباید تعجب کند.

بنابراین ضمن احترام به تصمیم رئیس شورای شهر مبنی بر این که حقوقش را به پدرش هم نگوید، ایشان را دعوت به شفاف سازی درباره حقوق شان می کنیم مگر این که تمام حقوقش از بخش غیر دولتی باشد که در این صورت حق دارد اطلاعات آن را مخفی نگه دارد مگر در برابر سازمان امور مالیاتی.

حمله ماموران شهرداری تهران به دانشگاه هنر و درگیری با حراست

اخبار شهرهای ایران و جهان

ایلنا نوشت:  بنا به گفته دبیر انجمن اسلامی دانشگاه هنر، چند روز گذشته ماموران شهرداری با حمله به دانشگاه هنر و درگیری با ماموران حراست دانشگاه با ادعای مالکیت بر قسمتی از ضلع غربی ساختمان پردیس مرکزی دانشگاه هنر واقع در مجموعه باغ ملی، قصد تخریب درب نصب شده در این ساختمان را داشتند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، به گفته تعدادی از دانشجویان دانشگاه هنر، روز دوشنبه ۱۴ تیرماه مأموران شهرداری به مسئولان و حراست دانشگاه اعلام می‌کنند که باید قسمتی از ضلع غربی را تخلیه  کنند که حراست دانشگاه با این اقدام مخالفت می‌کند. 
 
ماجرا از این قرار است که شهرداری مدعی است؛ قسمتی از مجموعه قزاقخانه سابق (ساختمان فعلی دانشگاه هنر) که در زمان مالکیت ارتش بر این ساختمان در داخل مجموعه دیوارکشی شده و اقدام به نصب درب برای آن کرده‌اند، خارج از مجموعه است و به نصب این درب اعتراض دارند. 
 
در همین رابطه محمد طاهری دبیر انجمن اسلامی دانشگاه هنر در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، می‌گوید: روز بعد یعنی سه شنبه ۱۵ تیرماه بار دیگر مأموران شهرداری با تهدید به ماموران حراست می‌گویند که باید آن درب تخریب شود، چرا که راه عبور و مرور است. 
 
بنابر اظهارات وی در ‌‌نهایت این موضوع منجر به درگیری و زد و خورد میان ماموران شهرداری، حراست و کارکنان دانشگاه می‌شود که در این بین ماموران شهرداری یکی از ماموران حراست دانشگاه را به زور وارد ماشین خود می‌کنند که پس از ورود مأموران نیروی انتظامی، این بحث و درگیری پایان می‌یابد. 
 
دبیر انجمن اسلامی دانشگاه هنر می‌گوید: قسمت مورد نظر شهرداری در دانشگاه هنر، بیش از یک دهه پیش از ارتش خریداری و به دانشگاه هنر واگذار شده است. 
 
طاهری با طرح این سوال که معلوم نیست چرا شهرداری پس از سال‌ها به سراغ این ساختمان آمده است؟ می‌افزاید: این اتقافات و برخورد ماموران در حالی صورت گرفته که دانشجویان در تعطیلی هستند و سعی داشتند که در نبود دانشجویان و بی‌سر و صدا این اقدام را انجام دهند.

قالیباف: حقوق من از شهرداری 7.5 میلیون تومان است/همسرم، صلواتی خدمت کرده!!!

اخبار شهرهای ایران و جهان

قالیباف با اعتراض نسبت به اعلام زیاد از حد حقوق دریافتی‌اش در برخی از سایت‌ها، درباره حقوق خود و همسرش توضیحاتی را ارائه داد.

به گزارش ایسنا، محمدباقر قالیباف صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه چهار تن از معاونان خود با بیان اینکه روز گذشته در شورای شهر بحث حقوق من بیان شد اما حق مطلب ادا نشد، گفت: دریافتی من از شهرداری تهران به عنوان محمدباقر قالیباف 7 میلیون و 500 هزار تومان است؛ چراکه در برخی سایت‌ها عنوان شده بود که دریافتی محمدباقر قالیباف بیشتر از حقوق 14 میلیونی است که در سایت‌ها منعکس شده و باید بگویم که فیش حقوقی من موجود است و می‌توان رونوشت آن را به همه بدهم.

وی با بیان اینکه نمی‌دانم برچه اساس برخی گفته‌اند که حقوق شهردار یک درصد از کل بودجه شهرداری است، گفت: من حتی نصف حقوق خود را برمی‌گردانم.

شهردار تهران با بیان اینکه یک روز حق ماموریت و اضافه کاری نگرفته‌ام، گفت: تا زمانی که پسرم ازدواج کرد و هزینه‌ها بالا رفت من حتی اضافه کار نیز نمی‌گرفتم.

قالیباف با بیان اینکه مشاور شهردار 8 میلیون حقوق می‌گیرد اما 10 سال است که همسر من که به عنوان مشاور شهردار فعالیت می‌کند، حتی یک ریال حقوق نگرفته است، گفت: باید بگویم که همسرم صلواتی خدمت کرده است.
ادامه مطلب

مگر قالیباف، رییس جمهور آمریکاست؟

اخبار شهرهای ایران و جهان

«درآمریکا از هر ۵ نوزاد، ۲ نوزاد نامشروع به دنیا می آیند»؛ «از ۱۱۰ شهروند آمریکا یک نفر در زندان است»؛ «هر ۹ ثانیه یک زن آمریکایی مورد ضرب و شتم قرار می گیرد»؛ اشتباه نکنید! این یک گزارش در خصوص ناهنجاری های اجتماعی آمریکا نیست. این متن برخی از بیلبوردهای شهری تهران است که توسط شهرداری در برخی از نقاط پایتخت نصب شده است!

به گزارش اعتماد، در عصر ارتباطات با دسترسی شهروندان به کسری از ثانیه به انواع اطلاعات ریز و درشت، نصب بیلبوردهای از این دست در پایتخت با توجه به انواع آسیب های اجتماعی کوچک و بزرگ که برخی از آنها به معضل تبدیل شده، چه محلی از اعراب دارد؟

عضو شورای شهر تهران در این خصوص می گوید: مگرشهردار تهران رییس جمهور آمریکا و یا شهردار یکی از شهرهای این کشور است که مشکلات آنجا را حل کند؟ این اقدامات جنبه پوپولیستی، تبلیغاتی و انتخاباتی دارد و امیدواریم که به این گونه رفتارها ادامه ندهند. اگر شهرداری پول اضافه دارد چرا برای این بیلبوردهایی که هیچ کارآیی ندارد هزینه می کند؟ برای خدمات شهری هزینه کند.
ادامه مطلب

حقوق "قالیباف" اعلام شد

اخبار شهرهای ایران و جهان

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران گفت: قالیباف ماهانه در مجموع ۱۴ میلیون تومان دریافت می‌کند.

به گزارش تسنیم، ابوالفضل قناعتی  اظهار داشت: ناصر امانی معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهردار تهران در جلسه امروز شورا رقم حقوق دریافتی قالیباف شهردار تهران را اعلام کرد.

وی با بیان اینکه قالیباف دارای پایه حقوق ماهانه 800 هزار تومان است، ادامه داد: وی در ماه با جمع مزایا 14 میلیون تومان دریافت می‌کند.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic