درباره سایت

بایگانی

نویسندگان

تصاویر برگزیده

آمار بازدید

  • بازدید کل:

  • بازدید امروز:

  • بازدید دیروز:

  • بازدید ماه قبل:

  • بازدید این ماه:

  • تعداد مطالب:

  • نویسندگان:

عضو شورای شهر: حادثه شهران، آزمون مدیریت بحران بود كه در آن مردود شدیم

اخبار شهرهای ایران و جهان

اعتماد نوشت: حادثه انفجار شهران، بعد از حادثه توفان تهران یا سیل رودخانه كن، بار دیگر ثابت كرد كه شهر تهران تا چه حد نسبت به حوادث طبیعی آسیب‌پذیر است و از آن مهم‌تر، چقدر مدیریت شهری و مدیریت سازمان‌های مرتبط با بحران در مقابله با این‌گونه حوادث ضعیف است. 

شاید به همین دلیل نخستین سوالی كه می‌تواند به ذهن هر شهروندی برسد این است كه در حالی كه سازمان‌های ذیصلاح در برخورد با حادثه كوچكی مانند شهران، چنین ناتوان عمل می‌كنند، در مواجهه با حوادثی مانند سیل یا زلزله كه هر آن، پایتخت را تهدید می‌كند، چه خواهند كرد. سوالی كه محمد سالاری، رییس كمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر در گپی كوتاه، پاسخ‌های قابل تاملی به آن می‌دهد.

ادامه مطلب

بحران شهران هشدار زلزله درتهران

اخبار شهرهای ایران و جهان

 ضعف مدیریت بحران در حادثه محله شهران آنقدر بارز بود كه حتی دستگاههای مختلف در تایید علت حادثه نیز با یكدیگر هماهنگی نبودند.
   با شرایط موجود، بعید نیست پیش بینی هایی چون مرگ ده‌ها هزار نفر در زلزله احتمالی تهران و آتش سوزی و آبگرفتگی های گسترده در شهر تحقق یابد.
    اگر زلزله‌ای بیاید و باعث آسیب به لوله‌های گاز در ۵۰ نقطه تهران شود، آن زمان به جای خرابی‌های حاصل از زلزله باید به دنبال مهار آتش‌سوزی‌ها در شهر باشیم.
        با آنكه مدیران شركت گاز مدعی بودند كه با تكنولوژی جدید ، تمهیداتی اندیشیده شده تا در هنگام وقوع زلزله و بحران در تهران فورا شبكه گاز قطع شود، اما دیروز 40 دقیقه طول كشید تا فلكه اصلی گاز بسته شود.
ادامه مطلب

70 درصد از تردد موتورسیکلت ها در تهران برای امرار معاش است

اخبار شهرهای ایران و جهان

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران معتقد است: اجرای طرح  LEZ (جایگزین زوج وفرد) در صورت رفع ابهامات می تواند مفید باشد. او همچنین می گوید 70 درصد تردد موتورسوران در تهران برای امرار معاش است.  ادامه مطلب

زد و خورد روزانه 223 نفر در تهران

اخبار شهرهای ایران و جهان


در نخستین ماه از سال جاری 6928 نفر به دلیل صدمات ناشی از نزاع به مراكز پزشكی قانونی استان تهران مراجعه کرده اند، آماری که تقسیم آن به تعداد روزهای ماه فروردین به عدد روزانه وقوع 223 نزاع در تهران می رسد و در در حالیست که بنا بر اعلام پزشکی قانونی آمار نزاع در این ماه کاهش 5.2 درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال داشته است.

از میان مراجعه کنندگان این ماه 4333نفر را مردان و 2595 نفر را زنان شامل می شوند.
ادامه مطلب

دیپلمه‌ها بیشترین ازدواج و طلاق را دارند

اخبار شهرهای ایران و جهان

 رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: دوام زندگی مشترک زوجین به کمتر از سه سال رسیده است و ۶ درصد طلاق ها در سال اول و ۱۱ درصد مربوط به زندگی مشترک بیش از ۲۰سال بوده است.

به گزارش مهر، احمد تویسرکانی در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به آمار ازدواج و طلاق در سال گذشته گفت: ۶۷۳ هزار ازدواج ثبت شده است که این میزان در مقایسه با سال گذشته ۶درصد کاهش داشته است و ۱۶۴ هزار و ۹۱۲طلاق که رشد یک درصدی داشته است در سال ۹۴ثبت شده است.
ادامه مطلب

وزیر کشور: ایران حدود 11 میلیون حاشیه نشین دارد

اخبار شهرهای ایران و جهان

وزیر کشور از وجود حدود 11 میلیون نفر حاشیه نشین در کشور خبر داد و گفت: حدود دو هزار و 700 محله حاشیه نشین نیز داریم که نیازمند مراقبت، کنترل و حمایت هستند.

به گزارش ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی به ارائه گزارشی از آسیب ها و معضلات اجتماعی پرداخت.

وزیر کشور با یادآوری این که آسیب های اجتماعی موضوع با اهمیتی است که رهبرمعظم انقلاب نیز در 6 ماه گذشته، سه بار در این خصوص جلسه گذاشته اند، اظهار داشت: ایشان هر بار حدود 3 ساعت موضوع را با تمام ابعاد و جوانب آن و با حضور سران قوا و تمامی مسئولان حوزه اجتماعی مورد بررسی قرار دادند و نهایتا دستوراتی فرمودند که در ادامه گزارش بدان اشاره خواهم کرد.
ادامه مطلب

بدهی دولت به شهرداری‌ها پرداخت می‌شود

اخبار شهرهای ایران و جهان

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام این خبر که در هفته‌ی جاری مصوبه 16 فصلی "سند ملی بازآفرینی شهری" در هیات وزیران به تصویب می‌رسد گفت: طبق بودجه سال 1395 تلاش می کنیم مابه‌التفاوت سود تسهیلات نوسازی بافت‌های فرسوده، پرداخت دیون دولت به شهرداری‌ها و اختصاص منابع اهرمی به دستگاه‌ها را محقق کنیم. ادامه مطلب

قالیباف: هیچ وقت در شهرداری کار سیاسی نکرده‌ام!!!

اخبار شهرهای ایران و جهان

شهردارتهران به انتقاداتی مبنی بر سیاسی کاری وی در شهرداری پاسخ داد.

به گزارش ایسنا، محمد باقر قالیباف ظهر امروز در حاشیه مراسم افتتاح ایستگاه خواجه‌عبدالله انصاری در جمع خبرنگاران گفت: براساس وعده‌ای که به مردم داده بودیم، هر ماه یک ایستگاه مترو افتتاح می‌شود که امروز نوبت به خواجه‌عبدالله انصاری رسید.

وی با بیان اینکه با اضافه شدن قطارها سرفاصله ترددها کاهش می‌یابد، گفت: با وجود تمام مشکلات مالی، همچنان توسعه حمل و نقل عمومی جزو اولویت‌های شهرداری است و اگر دوستانمان در دولت کمک کرده و 1200 واگنی که قول داده بودند را بدهند، مشکلات حل می‌شود.

شهردار تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر سخنان سیاسی وی و برخی از معاونانش گفت: اینکه برخی از حرف‌های سیاسی من انتقاد می‌کنند، خود یک کار سیاسی است.

قالیباف با بیان اینکه من در شهرداری مشغول به خدمت به مردم هستم، افزود: هرکجا که کار کردم، اعم از نیروی انتظامی، شهرداری هیچ‌گاه کار سیاسی نکرده و نه کاری را با نگاه سیاسی انجام دادم.

شهردار تهران با بیان اینکه من قصد همکاری دارم گفت: در شورا و شهرداری جای کار سیاسی نیست و مردم هم قبول نمی‌کنند که خادمشان در شهرداری و شورا کار سیاسی انجام دهد. 
منبع: ایسنا

نروژ امن‌ترین کشور برای درختان

اخبار شهرهای ایران و جهان

نروژ اولین کشور در جهان است که متعهد شده میزان جنگل‌زدایی را به صفر برساند.

به گزارش ایسنا، نروژ با ملزم ساختن خود در به صفر رساندن جنگل‌زدایی گام مهمی را در جهت مبارزه با حفظ مناطق جنگلی برداشته است.

نروژ برای اجرایی شدن پروژه‌های حفاظت از جنگل‌ها در سراسر جهان بودجه اختصاص داده و از برنامه‌های حقوق بشر برای افراد محلی که در مدیریت جنگل‌ها نقش دارند، حمایت کرده است.
ادامه مطلب

جنگ محیط زیست - محمد میرزایی

مدیریت شهری

15 خرداد را روز جهانی محیط زیست نامگذاری کردند؛ شاید محیط زیست هم چون شهیدان مظلوم واقع شده و از دنیا رفته است که روزی را برای آن نامگذاری کرده‌اند. روزگاری محیط زیست و توجه به آن صرفا برای اقشار خاصی از جمله جامعه آکادمیک جذابیت داشت. اما امروز وقتی مردم کوی و برزن باید از خاک زیر پایشان تا هوایی که تنفس می‌کنند نگران باشند که چه حجمی از آلایندگی را به خود تزریق می‌کنند، دیگر محیط زیست شیک نیست. ادامه مطلب
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic