تبلیغات
مدیر شهر - مطالب اسفند 1394

درباره سایت

بایگانی

نویسندگان

تصاویر برگزیده

آمار بازدید

  • بازدید کل:

  • بازدید امروز:

  • بازدید دیروز:

  • بازدید ماه قبل:

  • بازدید این ماه:

  • تعداد مطالب:

  • نویسندگان:

حکم جلب برای مدیران سراهای محله/ موج استعفای شورایاران

اخبار شهرهای ایران و جهان

نایب رئیس شورای شهر تهران از صدور سه حکم جلب برای مدیران سراهای محله خبر داد.

به گزارش ایسنا، مرتضی طلایی صبح امروز در جلسه شورای شهر تهران در واکنش به گزارش دبیر شورایاران منطقه 21 با بیان اینکه قبل از تنظیم لایحه بودجه 95 ، شریفی قائم‌مقام شهردار تهران به تمام مناطق ابلاغ کرد که برای تنظیم بودجه سال آینده مناطق، باید نظر شورایاران اتخاذ و لحاظ شود، گفت: اگر در منطقه‌ای این مهم صورت نگرفته است تخلف از ابلاغ شهرداری صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ما با مشکلاتی درباره زمین‌های شهرک‌های اقماری منطقه 21 مواجه هستیم، تصریح کرد: این زمین‌ها در گذشته در اختیار هیات‌مدیره بوده و در حال حاضر این هیات‌مدیره وجاهت قانونی ندارد اما هنوز هیات‌مدیره قبلی بر روی این زمین‌ها مانور می‌دهند و باید کمیسیون نظارت و حقوقی بر روی این مساله نظارت کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه متاسفانه در حال حاضر سراهای محلات به یکی از رده‌های سلسله مراتب شهرداری تبدیل شده‌اند، گفت: این در حالی است که بنا به دستور قالیباف قرار بوده که سراها زیر نظر هیات‌ امنای محلات و شورایاری‌ها اداره شوند.

وی با بیان اینکه متاسفانه در دوره قبل یکی از مدیران شهرداری تخلفی در سراهای محلات انجام داده و برخی را استخدام کرده است، اظهار کرد: متاسفانه سه حکم جلب برای دبیران محلات صادر شده چراکه برخی از کارمندان سراهای محلات به اداره کار شکایت کرده‌اند و این مساله باعث شده که موجی از اعتراضات و استعفاها از شورایاری‌ها واصل شود چراکه معتقدند شب عید آبروی آنها ریخته و بازداشت می‌شوند.

منبع: ایسنا

10 شهر برتر دنیا؛ تهران در رتبه ۲۰۳

اخبار شهرهای ایران و جهان

گزارش سالیانه مرسر (Mercer ) که در آن شهرهای جهان بر اساس کیفیت زندگی در آنها رتبه‌بندی شده‌اند منتشر شد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، مرسر در گزارش سال 2015، وین را به عنوان بهترین شهر جهان برای زندگی برگزیده است. در لیست 10 شهر برتر سه شهر از آلمان به چشم می‌خورند.

تهران در این لیست در رتبه 203 قرار دارد.

1. وین،‌ اتریش

2. زوریخ، سوئیس

3. اوکلند، نیوزیلند

4. مونیخ، آلمان

5. ونکوور، کانادا

6. دوسلدورف، آلمان

7. فرانکفورت، آلمان

8. ژنو، سوئیس

9. کپنهاگ، دانمارک

10. سیدنی، استرالیا

.

.

.

203. تهران، ایران

تهران؛ شهر بی‌ریخت دنیا!

اخبار شهرهای ایران و جهان

یک طراح صنعتی و کارشناس در زمینه طراحی مبلمان شهری، بیان کرد: برخی معمارها و طراحان صنعتی بین‌المللی می‌گویند، تهران در دنیا به‌عنوان «شهری بی‌ریخت» معروف شده، دلیل آن هم این است که در ایران فضای ساخته‌شده درجه یک نداریم که بخواهیم برای آن، طراحی مبلمان شهری خاصی را تعریف کنیم.

سیدرضا لاهیجی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس هنرهای تجسمی ایسنا، با بیان این‌که وقتی شهری ساخته می‌شود، مانند یک ساختمان خالی است، گفت: مبلمان شهری درست مانند مبلمان خانه است و به اندازه نیاز خانه‌مان، نیاز داریم که شهرمان نیز مبله شود. واژه مبلمان شهری (یا در فارسی اثاثیه شهری) به معنی مبل و نیمکت نیست، بلکه تمام وسایل و تجهیزاتی را شامل می‌شود که زمینه زندگی شهری را برای مردم فراهم می‌کند. بنابراین در سطح شهر، از نیمکت تا پل عابر پیاده، جزو مبلمان شهری است.

او تاکید کرد: هر کدام از اثاثیه شهر باید درست طراحی شود‌،‌ زیبا باشد و فضای شهر را از نظر زیبایی‌شناسی و مسائل کاربردی ارتقا دهد. همان‌طور که ما توجه داریم تا هر آشغالی را به خانه وارد نکنیم و برای خریدن یک صندلی مناسب که دوستش داشته باشیم و از آن لذت ببریم، تمام شهر را زیر پا می‌گذاریم، در شهر نیز باید این سخت‌گیری‌ها تا چند برابر افزایش یابد، زیرا در یک خانه، فقط افراد خانواده هستند که از محصولات استفاده می‌کنند، اما در شهر، روزانه هزاران نفر طرح‌ها را می‌بینند، از کنار آن رد می‌شوند و از آن‌ها استفاده می‌کنند. بنابراین میلیون‌ها نفر شهرنشین باید مبلمان شهری را دوست داشته باشند.

ادامه مطلب